Wyświetlanie 1–12 z 14 wyników

Pochłaniacze wilgoci

Powietrze, którym oddychamy, powinno mieć optymalną dla zdrowia wilgotność. Jest to istotne także dla stanu mebli czy podłóg znajdujących się w naszych domach. Utrzymująca się przez dłuższy czas zbyt wysoka wilgotność w pomieszczeniach zamkniętych będzie miała bardzo negatywny wpływ na naszą skórę, układ oddychania oraz stan naszego mieszkania. Zwłaszcza w okresie letnim, gdy często pada deszcz, a temperatura za naszym oknem jest dość wysoka. W takiej sytuacji elektryczny pochłaniacz wilgoci będzie czymś niezastąpionym! Pozwoli on zachować komfortowe oddychanie i zagwarantuje utrzymanie optymalnej wilgotności, która wynosi od 40 do 60 procent.

Pochłaniacze wilgoci powinny być stosowane zwłaszcza w budynkach, które nie zostały poprawnie zbudowane, nie mają właściwie zamontowanych okien oraz nie posiadają odpowiedniej cyrkulacji powietrza. W takich miejscach wilgotność będzie utrzymywała się na zbyt wysokim poziomie i pochłaniacz wilgoci do domu wyreguluje jej stan do właściwej normy. Niestety dość często można spotkać nieprawidłową izolację w budynkach, które nie mogą „oddychać” i cały obiekt nie posiada odpowiedniej wentylacji. Warto także mieć na uwadze, iż pochłaniacz wilgoci do łazienki może znacznie poprawić nasz komfort życia. Częste gorące kąpiele i prysznice oraz zamykanie drzwi łazienki to recepta na zbyt wysoką wilgotność w pomieszczeniu. Podobnie sprawa wygląda w przypadku kuchni. Codzienne gotowanie, mycie naczyń oraz inne czynności wykonywane w obrębie tego pomieszczenia sprawiają, że pochłaniacz wilgoci będzie tutaj wręcz koniecznością.

Jeśli nie chcemy by w naszym domu pojawiły się pleśń i grzyby to pochłaniacz wilgoci elektryczny pomoże nam tego uniknąć. Unikniemy dzięki temu problemów z oddychaniem oraz zmniejszymy ryzyko alergii na grzyby domowe i pleśnie Pochłaniacze wilgoci mogą pomóc w przypadku nawracających problemów z górnymi drogami oddechowymi i bólami stawów. Nasze pochłaniacze wilgoci gwarantują optymalny poziom wilgotności powietrza, są niezwykle wydajne i wyróżniają się estetycznym wyglądem. Zobacz ofertę naszej firmy i wybierz pochłaniacz wilgoci idealny do Twojego domu!