Problem wilgoci

Wilgoć w domu – przyczyny

wilgoć w domu

Wilgoć w domu

Wilgoć w domu powoduje zapach stęchlizny i może powodować poważne problemu zdrowotne. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, dzięki którym dowiesz się, jakie są przyczyny nadmiernej wilgoci.

Wilgoć w domu oznacza różne rzeczy dla różnych ludzi

Wilgocią może być zapach stęchlizny w powietrzu, ciemne plamy pojawiające się na ścianach. Także zimne w dotyku ściany, brązowe plamy na podłodze, ścianach lub suficie lub kondensacja.

W zasadzie istnieją trzy typy wilgoci :

1. Kapilarne podciąganie wilgoci
2. Przecieki wody lub nieszczelności rur
3. Kondensacja

Wilgoć w domu czyli ciemne plamy pojawiające się na ścianach i zimne w dotyku ściany.

Powyższe zjawisko zazwyczaj występuje do około jednego metra od ziemi i tylko na ścianach, które są w kontakcie z podłożem (mogą to być ścianki wewnętrzne, jak i zewnętrzne). Nazywamy to podciąganiem kapilarnym wody (inaczej podciąganiem wilgoci) i jest spowodowane przez wadliwe izolacje przeciwwilgociowe budynku , powoduje to, że fundamenty mają styczność bezpośrednio w glebą.

Mury zasysają wodę, i to powoduje, że na ścianach pojawiają się wilgotne ślady. Powinieneś skontaktować się z firmą która odbuduje lub naprawi istniejącą izolację przeciwwilgociową Twojego budynku. To wiążę, ze się z pracami remontowymi i sporymi nakładami finansowymi. W międzyczasie osuszacz powietrza może osuszać powietrze w pomieszczeniu. To będzie oznaczać, że wilgoć podciągana przez mury będzie na bieżąco odprowadzana z powietrza . Choć ściana nie przestanie chłonąć wody z gleby , osuszacz pomoże na bieżąco kontrolować poziom wilgoci w pomieszczeniu. Takie rozwiązanie może być skuteczne aż do czasu naprawienia izolacji przeciwwilgociowych budynku.

Jeżeli brązowa plama  pojawia się na środku ściany, lub na ścianie która nie jest w kontakcie z ziemią.
Będzie to oznaczać , że jest gdzieś nieszczelna rura wymagająca natychmiastowej interwencji hydraulika . Należy znaleźć miejsce wycieku , co czasem trwa bardzo długo, bo wymaga specjalistycznych urządzeń pomiarowych . Jeśli szybko  nie zapobiegniesz dalszemu wyciekaniu wody , mogą powstać bardzo poważne szkody wtórne grożące nawet zawaleniem się sufitu . Pracujący w pomieszczeniu osuszacz ciągle odprowadza z powietrza wodę, to może pomóc opóźnić wyrządzenie jeszcze większych szkód .

Zagadnienia dotyczące kondensacji znajdziesz TUTAJ

Wilgoć w domu to również nieprzyjemny zapach stęchlizny w powietrzu

Jak tylko obniżysz wilgotność powietrza w pomieszczeniu nieprzyjemny zapach powinien zniknąć. Istotne jest, aby usunąć przyczynę jak najszybciej, ponieważ zarodniki pleśni i grzybów znajdujące się w powietrzu są bardzo szkodliwe dla zdrowia .

Rozwiązanie

Niezależnie od przyczyny występowania problemu wilgoci, osuszacz powietrza może albo rozwiązać problem całkowicie, lub obniżyć i kontrolować jej nadmiar do czasu, gdy awaria nie zostanie usunięta.

Related Posts