Osuszacze domowe, Problem wilgoci

Suszenie prania w okresie jesienno-zimowym

suszenie-prania-w-domu

Suszenie prania w pokoju

Suszenie prania w okresie zimowym w mieszkaniu jest nie tylko problemowe i frustrujące, ale może być również szkodliwe dla zdrowia.

W okresie jesienno-zimowym, gdy są duże opady deszczu i wilgotna, zimna pogoda, nie można efektywnie suszyć prania na świeżym powietrzu, chociażby na balkonie. Suszenie ubrań na grzejnikach lub w suszarce bębnowej jest kosztowne i oczywiście nieefektywne. Dlatego osuszacze powietrza do suszenia prania stają się coraz popularniejsze.

Jak wygląda suszenie odzieży w pomieszczeniu?

Mokre pranie rozwieszone na suszarce z pewnością uwalnia wilgoć do suchego powietrza. Zimą, gdy wilgotność względna powietrza wzrasta wraz ze spadkiem temperatury, wilgoć wewnątrz mieszkania rośnie. Czynności, takie jak gotowanie, prysznic, a nawet oddychanie ma wpływ na wzrost wilgoci w pomieszczeniu. Oznakami wysokiej wilgoci w mieszkaniu są przede wszystkim kondensacja wody na oknach, rozwój pleśni i wilgoć na ścianach. W takich warunkach suszenie prania w pokoju może być wyjątkowo problematyczne.

Suszenia prania z osuszaczem prania czy w suszarce bębnowej?

Istnieje kilka zalet suszenia wilgotnego prania za pomocą osuszacza zamiast suszarki bębnowej! Osuszacz powietrza do pralni jest jednym z nich.

Największą korzyścią jest obniżony koszt suszenia prania osuszaczem. Praca osuszacza w porównaniu z suszarką bębnową pobierze ponad dwukrotnie mniej prądu. Dodatkowo osuszacze z funkcją suszenia prania automatycznie wyłączą się po sześciu godzinach pracy, przez to oszczędzamy koszty zużycia energii elektrycznej. Dla zapracowanej rodziny, która codziennie suszy pranie jest to bardzo duża oszczędność każdego miesiąca. Ile schnie pranie w domu? Z osuszaczem prania, pranie będzie suche w kilka godzin!

Osuszacz w trakcie suszenia prania chroni również pomieszczenie, w którym schnie odzież przed korozją, np. wykwity na ścianach, jak również powietrze w pomieszczeniu jest na odpowiednim poziomie wilgotności. Poza tym, pochłaniacze wilgoci i osuszacze domowe mogą być dodatkowym wsparciem.

W ostatnich latach suszarki bębnowe zrobiły się bardzo popularne. Miało miejsce wiele przypadków niespodziewanych wypadków pożarów, których winowajcą były właśnie suszarki bębnowe. Suszenie ubrań w naturalny sposób pozwala uniknąć tego ryzyka.

Odzież, która schnie w naturalny sposób, nie ulega mechanicznym uszkodzeniom i dłużej będzie nam służyć. Ubrania suszone w suszarce bębnowej są narażone na bardzo wysokie temperatury, co ma bezpośredni wpływ na tkaniny, które ulegają powolnemu niszczeniu.

Osuszacz powietrza do prania jest również bardzo dobrym rozwiązaniem dla alergików

Gdy suszymy pranie na podwórku w okresie pylenia roślin, to pyłki przyczepiają się do odzieży, którą potem wnosimy do domu, co może powodować nie przyjemne objawy alergii. W przypadku alergików najlepiej suszyć pranie w domu, wspomagając się osuszaczem powietrza do prania.

Osuszacz w okresie jesienno-zimowym pomoże ochronić Twój dom przed nadmierną wilgocią, która w tym okresie stanowi problem dla większości rodzin. Codzienne czynności, które wykonujemy w domu, generują nadmiar wilgoci, np. kąpiele, gotowanie, a nawet oddychanie. Osuszacze powietrza od renomowanego producenta osuszaczy powietrza zapobiegną i ograniczą gromadzenie się pleśni i kondensacji w całym domu oraz sprawią, że dom będzie tańszy w ogrzewaniu.

Wilgoć w mieszkaniu jest bez wątpienia szkodliwa dla zdrowia

Badania naukowe wykazały, że życie w zawilgoconych pomieszczeniach może powodować szereg problemów zdrowotnych, w tym astmę i kaszel. Do dodatkowych objawów należą także świszczący oddech, częste infekcje i przeziębienia czy infekcje dróg oddechowych. Zadyszka lub trudności w oddychaniu, a ponadto nieżyt nosa spowodowany obrzękiem błony śluzowej nosa. Często też kichanie i katar.

Roztocza i pleśnie rozmnażają się w wilgotnych warunkach

Pleśń uwalnia zarodniki pleśni (nasiona), które rozprzestrzeniają się po domu, powodując tym samym reakcje alergiczne. Ponadto mniej widocznym efektem wysokiej wilgotności jest wzrost roztoczy kurzu, które rozmnażają się, gdy wilgotność względna jest wysoka, oraz reakcje alergiczne (objawy astmy, wyprysk i nieżyt nosa) spowodowane ich wdychaniem.

Jednym ze skutecznych sposobów ochrony zdrowia i zmniejszenia skutków wysokiej wilgotności spowodowanej przez suszenie prania w pomieszczeniach jest bez wątpienia używanie osuszacza powietrza.

Suszenie prania w pokoju – jak skutecznie używać osuszacza?

Po pierwsze rozwieś pranie na suszarce upewniając się, że ubrania nie leżą jedno na drugim. Następnie ustaw suszarkę w jak najmniejszym pomieszczeniu, jakie masz w mieszkaniu. Ustaw osuszacz obok suszarki, aby suche powietrze z osuszacza dmuchało na pranie. Nie dopuść do sytuacji, aby woda z ubrań kapała na osuszacz. Zawsze zapewnij, aby był swobodny dopływ powietrza do osuszacza. Na koniec zamknij drzwi i okna w pomieszczeniu, w którym suszysz pranie. Obróć suszarkę po godzinie, aby pranie równomiernie schło.

Zmniejszy to kondensację i rozwój pleśni, a także tempo rozmnażania roztoczy, dzięki czemu dom będzie zdrowszym miejscem do życia. W Twoim domu będzie cieplej, a pranie z pewnością będzie szybciej schnąć.

Osuszacz prania – jaki wybrać osuszacz powietrza do suszenia prania?

Do suszenia prania zdecydowanie polecamy osuszacze powietrza z serii Arete® One, ponieważ jest to najbardziej ekonomiczne i komfortowe rozwiązanie. Mniejsze mieszkania będą potrzebować modeli o wydajności 10 lub 12 litrów na dobę, np. Arete 10 L lub Arete 12L. Czym rzeczywiście charakteryzują się mniejsze osuszacze na tle tych większych modeli? Cichą pracą urządzenia oraz niską wagą, dlatego bez trudu możemy przemieszczać urządzenie po mieszkaniu. Dodatkowym atutem jest możliwość zamontowania uchwytu montażowego na ścianę do Arete 10 L/12 L, co pozwoli zaoszczędzić miejsca w domu.

Większe modele, typu Arete 20L oraz Arete 25 L, są przeznaczone do większych mieszkań lub domów. Z nimi jeszcze szybciej wysuszysz pranie, ponieważ są znacznie wydajniejsze. One z kolei mają możliwość podłączenia pompy Arete 20L/25L, która daje możliwość stałego odprowadzenia wody, np. do wanny lub kratki odpływowej.

Osuszacze powietrza Meaco są wyjątkowo energooszczędne i ciche, a ich intuicyjny panel daje możliwość wyboru wielu funkcji według uznania.

Meaco DD8L Zambezi to osuszacz powietrza adsorpcyjny, który dodatkowo posiada funkcję suszenie prania. Ponieważ w trakcie swojej pracy wytwarza dodatkowe ciepło i podnosi delikatnie temperaturę, jest jeszcze skuteczniejszy.

Wybór odpowiedniego sposobu suszenia prania – podsumowanie

W artykule omówiliśmy różne aspekty i wyzwania związane z suszeniem prania, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Zwróciliśmy uwagę na potencjalne problemy zdrowotne wynikające z nadmiernej wilgotności w mieszkaniu oraz na koszty energetyczne różnych metod suszenia. Wskazaliśmy na zalety używania osuszacza powietrza do suszenia prania jako efektywnego i ekonomicznego rozwiązania. Porównaliśmy różne modele osuszaczy i ich funkcje, aby pomóc Ci w wyborze najbardziej odpowiedniego urządzenia dla Twojego domu. Dzięki temu artykułowi, masz teraz komplet informacji, które pomogą Ci zrobić świadomy wybór i poprawić jakość życia w swoim domu.

Dodaj komentarz