Problem wilgoci

Suszenie prania w okresie jesienno-ziomowym

suszenie-prania-w-domu

Suszenie prania

Suszenie prania w okresie zimowym w mieszkaniu jest nie tylko problemowe i frustrujące, ale może być również szkodliwe dla zdrowia.

W okresie jesienno – zimowym, gdy są duże opady deszczu i wilgotna zimna pogoda nie można efektywnie suszyć prania na świeżym powietrzu chociażby na balkonie. Suszenie ubrań na grzejnikach lub w suszarce bębnowej jest kosztowne i oczywiście nieefektywne.

Jak wygląda suszenie odzieży w pomieszczeniu?

Mokre pranie rozwieszone na suszarce z pewnością uwalnia wilgoć do suchego powietrza. Zimą, gdy wilgotność względna powietrza wzrasta wraz ze spadkiem temperatury wilgoć wewnątrz mieszkania rośnie. Czynności takie jak gotowanie, prysznic a nawet oddychanie ma wpływ na wzrost wilgoci w pomieszczeniu. Oznakami wysokiej wilgoci w mieszkaniu są przede wszystkim kondensacja wody na oknach, rozwój pleśni i wilgoć na ścianach.

Wilgoć w mieszkaniu jest bez wątpienia szkodliwa dla zdrowia

Badania naukowe wykazały, że życie w zawilgoconych pomieszczeniach może powodować szereg problemów zdrowotnych w tym astma i kaszel. Do dodatkowych objawów należą także świszczący oddech, częste infekcje i przeziębienia, infekcje dróg oddechowych. Zadyszka lub trudności w oddychaniu, ponadto nieżyt nosa spowodowany obrzękiem błony śluzowej nosa. Często też kichanie i katar.

Roztocza i pleśnie rozmnażają się w wilgotnych warunkach

Pleśń uwalnia zarodniki pleśni (nasiona), które rozprzestrzeniają się po domu, powodując tym samym reakcje alergiczne. Ponadto mniej widocznym efektem wysokiej wilgotności jest wzrost roztoczy kurzu, które rozmnażają się, gdy wilgotność względna jest wysoka, oraz reakcje alergiczne ( objawy astmy, wyprysk i nieżyt nosa) spowodowane ich wdychaniem.

Jednym ze skutecznych sposobów ochrony zdrowia, i zmniejszenia skutków wysokiej wilgotności spowodowanej przez suszenie prania w pomieszczeniach jest bez wątpienia używanie osuszacza powietrza.

Suszenie prania – jak skutecznie używać osuszacza?

  1. Po pierwsze rozwieś pranie na suszarce upewniając się, że ubrania nie leżą jedno na drugim.
  2. Następnie ustaw suszarkę w jak najmniejszym pomieszczeniu jakie masz w mieszkaniu.
  3. Ustaw osuszacz obok suszarki, aby suche powietrze z osuszacza dmuchało na pranie.
  4. Nie dopuść do sytuacji aby woda z ubrań kapała na osuszacz.
  5. Zawsze zapewnij aby był swobodny dopływ powietrza do osuszacza.
  6. Na koniec zamknij drzwi i okna w pomieszczeniu w którym suszysz pranie.
  7. Obróć suszarkę po godzinie, aby pranie równomiernie schło.

 

Zmniejszy to kondensację i rozwój pleśni a także tempo rozmnażania roztoczy, dzięki czemu dom będzie zdrowszym miejscem do życia. W Twoim domu będzie cieplej a pranie z pewnością będzie szybciej schnąć.

Suszenie prania – jaki wybrać osuszacz powietrza ?

Mniejsze mieszkania będą potrzebować modeli o wydajności 10 lub 12 litrów na dobę np. Meaco 10 l lub Meaco  12 low. Czym rzeczywiście charakteryzują się mniejsze osuszacze na tle tych większych modeli? Cichą pracą urządzenia oraz niską wagą, dlatego bez trudu możemy przemieszczać urządzenie po mieszkaniu.

Osuszacz powietrza Meaco 25 low został zatwierdzony przez Good Housekeeping ponieważ ma istotnie niskie zużycie energii. Został on zaprojektowany z myślą o suszeniu większych pomieszczeń, w tym także pralni w domach jednorodzinnych. Ma duży przepływ powietrza dlatego jest przeznaczony do większych pomieszczeń. W połączeniu z dużą szybkością ekstrakcji z pewnością bardzo szybko wysuszy nasze pranie. Osuszacz 25 low ma funkcję tryb prania, zużywając mniej energii oraz tryb cichy, aby obniżyć poziom hałasu docelowego do poziomu 41 dB. Może to zrobić ponieważ wykorzystuje unikalną technologię DC.

Meaco DD8L Zambezi to osuszacz powietrza adsorpcyjny który dodatkowo posiada funkcję suszenie prania. Ponieważ w trakcie swojej pracy wytwarza dodatkowe ciepło i podnosi delikatnie temperaturę jest jeszcze bardziej skuteczny.

Related Posts