Oczyszczacze powietrza

Sezon pylenia roślin. Oczyszczacz i osuszacz powietrza w jednym

sezon-pylenia-roślin

Sezon pylenia roślin – Oczyszczacz i osuszacz powietrza w jednym

Oczyszczacz i osuszacz powietrza w jednym – jaki wybrać ?

Dla wielu alergików z pewnością nie mamy dobrych wiadomości !

Sezon pylenia roślin 2020 właśnie już się rozpoczął. W tej chwili są to niskie stężenia pyłku leszczyny oraz olszy, ale z pewnością z każdym dniem poziom pylenia wzrasta.

W zachodniej, najcieplejszej części Polski w pierwszej kolejności zaczyna się pylenie drzew i traw. Prawdopodobnie już po kilku dniach do dwóch tygodni cała Polska jest objęta pyleniem roślin. W szczególności odczuwają to osoby z alergiami na pyłki drzew oraz traw. Niestety okres pylenia zaczyna się na koniec stycznia i trwa aż do października. Czyli przez większą część roku. Zazwyczaj alergicy są uczuleni na kilka rodzajów pyłków traw lub drzew. I uciążliwości mogą trwać z niewielkimi przerwami przez kilka miesięcy.

Co roku na przełomie lutego / marca wrasta liczba klientów poszukujących osuszacza powietrza, który pomoże nie tylko w usuwaniu wilgoci, pleśni ale również pyłków  roślin!

Czy możemy się skutecznie bronić w swoim domu przed alergenami?

Oczywiście, że tak!!!

Oczyszczacz i osuszacz powietrza w jednym idealnym rozwiązaniem

Seria Meaco Platinum, to gama stworzona przede wszystkim z myślą o osobach zmagającymi się z różnymi alergiami. W jej skład wchodzą flagowe osuszacze i oczyszczacze powietrza Meaco 12 low oraz Meaco 20 low

Osuszacze te są wyposażone w filtr wstępny a następnie w filtr Hepa. Filtr HEPA jest na tyle gęsty, że w znacznym stopniu oczyści powietrze i przede wszystkim uwolni nas od nieprzyjemnych skutków alergii. Filtry Hepa do osuszaczy powietrza Meaco spełniają międzynarodowe normy, co gwarantuje, że wyłapują z powietrza 99,97 % cząstek o rozmiarze 0.3µm lub większe. Są to bez wątpienia najwyższej jakości filtry stosowane w osuszaczach powietrza !

Jak jeszcze możemy chronić siebie i swój dom?

Jakich zasad przestrzegać przed alergenami?

Oto kilka ciekawostek!

Za oknem piękna pogoda, która z pewnością zachęca by wystawić pranie na balkon lub taras. Zanim to zrobisz sprawdź jaki jest poziom alergenów i czy przypadkiem Ty lub domownicy nie jesteście alergikami na alergen występujący w danym okresie w powietrzu. Alergeny z pylących roślin są bez wątpienia niezauważalne dla oka. Pyłki przylegną do schnącego prania na dworzu i w ten sposób wprowadzimy je do swojego mieszkania.

W piękny dzień, wietrzmy mieszkanie ale alergicy muszą uważać na pyłki! Pamiętaj wystarczy kwadrans w ciepłe dni aby skutecznie przewietrzyć pokój. Okno otwórz na oścież, nie uchylaj go ( zimą w ten sposób wyziębisz pokój, nie spowoduje to wymiany powietrza). W okresie jesienno – zimowym wystarczą tylko dwie minuty wietrzenia, a następnie włącz osuszacz Meaco 12 low lub 20 low z filtrem hepa i włącz funkcję oczyszczania powietrza. Większość pyłków zostanie jednak na filtrze hepa.

Jeżeli masz alergie na roztocza przede wszystkim utrzymuj odpowiedni poziom wilgoci w przedziale 40-55 % . Ponadto dbaj o odpowiednią temperaturę 18-22 C w mieszkaniu. Roztocza rozmnażają się przy wysokiej temperaturze i wysokiej wilgotności powietrza więc wietrz mieszkanie jak najczęściej ! Roztocza nie lubią wymiany powietrza dlatego oczyszczacz i osuszacz powietrza w jednym rozwiąże ten problem.

Poniżej kalendarz pylenia roślin w Polsce

Rodzaj I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII Natężenie
Brzoza + +++ ++ + +++
Bylica +++ +++ + +++
Leszczyna ++ ++ + ++
Topola ++ +++ +
Dąb +++ ++ ++
Szczaw ++ ++ + + +
Komosa + + + + + ++
Olsza +++ +++ + +++
Jesion +++ ++
Babka ++ ++ ++ ++ ++ +
Pokrzywa + +++ +++ +++ + +++
Trawy + ++ +++ +++ ++ + +++
Alternaria + + ++ +++ +++ +++ +++ ++ + +++

 

Legenda:

Niskie pylenie +

Średnie pylenie ++

Wysokie pylenie +++

Dodaj komentarz