Bez kategorii, Problem wilgoci

Sezon pylenia roślin. Oczyszczacz i osuszacz powietrza w jednym

sezon-pylenia-roślin

Sezon pylenia roślin – Oczyszczacz i osuszacz powietrza w jednym

Oczyszczacz i osuszacz powietrza w jednym – jaki wybrać ?

Dla wielu alergików z pewnością nie mamy dobrych wiadomości !

Sezon pylenia roślin 2020 już się rozpoczął. W tej chwili są to niskie stężenia pyłku leszczyny oraz olszy, ale z pewnością z każdym dniem poziom pylenia wzrasta.

W zachodniej, najcieplejszej części Polski w pierwszej kolejności zaczyna się pylenie drzew i traw. Prawdopodobnie już po kilku dniach do dwóch tygodni już cała Polska jest objęta pyleniem roślin. W szczególności odczuwają to osoby z alergiami na pyłki drzew oraz traw. Niestety okres pylenia zaczyna się na koniec stycznia i trwa aż do października. Czyli przez większą część roku. Zazwyczaj alergicy są uczuleni na kilka rodzajów pyłków traw lub drzew. I uciążliwości mogą trwać z niewielkimi przerwami przez kilka miesięcy.

Co roku na przełomie lutego / marca wrasta liczba klientów poszukujących osuszacza powietrza, który pomoże nie tylko w usuwaniu wilgoci, pleśni ale również pyłków  roślin!

Czy możemy się skutecznie bronić w swoim domu przed alergenami?

Oczywiście, że tak!!!

Oczyszczacz i osuszacz powietrza w jednym

Seria Meaco Platinum, w skład której wchodzą Meaco 12 low oraz Meaco 20 low to gama stworzona z myślą o osobach zmagającymi się z różnymi alergiami.

Osuszacze te są wyposażone w filtr wstępny a następnie w filtr Hepa. Filtr HEPA jest na tyle gęsty, że w znacznym stopniu oczyści powietrze i przede wszystkim uwolni nas od nieprzyjemnych skutków alergii. Filtry Hepa do osuszaczy powietrza Meaco spełniają międzynarodowe normy, co gwarantuje, że wyłapują z powietrza 99,97 % cząstek o rozmiarze 0.3µm lub większe. Są to bez wątpienia najwyższej jakości filtry stosowane w osuszaczach powietrza !

Jak jeszcze możemy chronić siebie i swój dom?

Jakich zasad przestrzegać przed alergenami?

Oto kilka ciekawostek!

Za oknem piękna pogoda, która wręcz zachęca by wystawić pranie na balkon lub taras. Zanim to zrobisz sprawdź jaki jest poziom alergenów i czy przypadkiem Ty lub domownicy nie jesteście alergikami na alergen występujący w danym okresie w powietrzu. Alergeny z pylących roślin są nie zauważalne dla oka. Pyłki przylegną do schnącego prania na dworzu i w ten sposób wprowadzimy je do swojego mieszkania.

W piękny dzień, wietrzmy mieszkanie ale alergicy muszą uważać na pyłki! Pamiętaj wystarczy kwadrans w ciepłe dni aby skutecznie przewietrzyć pokój. Okno otwórz na oścież, nie uchylaj go ( zimą w ten sposób wyziębisz pokój, nie spowoduje to wymiany powietrza). W okresie jesienno – zimowym wystarczą zaledwie dwie minuty wietrzenia. Następnie po przewietrzeniu pomieszczenia włącz osuszacz Meaco 12 low lub 20 low z filtrem hepa i włącz funkcję oczyszczania powietrza. Większość pyłków zostanie na filtrze hepa.

Jeżeli masz alergie na roztocza przede wszystkim utrzymuj odpowiedni poziom wilgoci w przedziale 40-55 % . Ponadto dbaj o odpowiednią temperaturę 18-22 C w mieszkaniu. Roztocza rozmnażają się przy wysokiej temperaturze i wysokiej wilgotności powietrza więc wietrz mieszkanie jak najczęściej ! Roztocza nie lubią wymiany powietrza dlatego oczyszczacz i osuszacz powietrza w jednym rozwiąże ten problem.

Poniżej kalendarz pylenia roślin w Polsce

Rodzaj I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII Natężenie
Brzoza + +++ ++ + +++
Bylica +++ +++ + +++
Leszczyna ++ ++ + ++
Topola ++ +++ +
Dąb +++ ++ ++
Szczaw ++ ++ + + +
Komosa + + + + + ++
Olsza +++ +++ + +++
Jesion +++ ++
Babka ++ ++ ++ ++ ++ +
Pokrzywa + +++ +++ +++ + +++
Trawy + ++ +++ +++ ++ + +++
Alternaria + + ++ +++ +++ +++ +++ ++ + +++

 

Legenda:

Niskie pylenie +

Średnie pylenie ++

Wysokie pylenie +++