Problem wilgoci

Pomocy mam problem kondensacji w domu

problem kondensacji w domu

Problem kondensacji w domu

Problem kondensacji w domu jest zjawiskiem dość powszechnym. Większość klientów, którzy odwiedzają tę stronę kupuje swój pierwszy w historii osuszacz i prawdopodobnie było to spowodowane nadmierną wilgocią i kondensacją w ich domu. W najlepszym wypadku będzie to kondensacja na oknie, ale w najgorszym będzie to kondensacja na ścianie w połączeniu z pleśnią, przebarwieniami ściany i związanymi z tym problemami zdrowotnymi.
Niezależnie od kwestii, radzenia sobie z problemem nadmiernej wilgoci, rozwiązanie jest proste, a co najważniejsze pomoże zaoszczędzić Ci pieniądze i uchronić zdrowie !
Aby zrozumieć, jak proste jest to do rozwiązania, należy najpierw zrozumieć, dlaczego masz nadmiar wilgoci w domu.

Wilgoć jest wszędzie w powietrzu wokół nas, nie możesz jej zobaczyć. Ta wilgoć pochodzi z opadów, suszenia prania, kąpieli, prysznica, gotowania, oddychania itp . Zbyt mało wilgoci powoduje suchość skóry i wstrząsy statyczne, zbyt dużo wilgoci powoduje problemy pleśni i kondensacji. Więc wilgoć jest wszędzie tam gdzie Ty, dlaczego więc nie zawsze można ją zobaczyć?

Kondensacja

Występuje na zimnych powierzchniach, ponieważ istnieje związek między temperaturą powietrza w pomieszczeniu, ilością wilgoci w powietrzu, i temperaturą powierzchni ściany lub okna. Im zimniejsza jest powierzchnia, tym większe prawdopodobieństwo że nastąpi kondensacja pary wodnej. Pomyśl, kiedy najczęściej Twoje okno jest pokryte kropelkami wody, czy nie rano? Dzieje się tak w ciągu nocy, gdy temperatura na zewnątrz spada, a szkło staje się chłodniejsze. Zdarza się też czasem, że kondensacja występuje na ścianie, po lewej lub prawej stronie okna. Czy to dlatego, że jest więcej wilgoci w przedniej części okna, niż jest na ścianie lewej czy w prawej?

Nie. Poziom wilgoci będzie taki sam, różnica dotyczy temperatury szkła, jest niższa niż temperatura ściany.

Tak więc, aby rozwiązać ten problem, masz trzy możliwości, jedną jest zwiększenie temperatury szyby, tak, że będzie miała taką samą temperaturą jak ściany, drugą jest obniżenie temperatury powietrza w pomieszczeniu, tak, że różnica między temperaturą okna, a temperaturą powietrza będzie nie wielka, i trzecią jest obniżenie ilość wilgoci w powietrzu.

Pierwsza – zwiększyć temperaturę powierzchni szkła. To dlatego grzejniki są zazwyczaj umieszczone pod oknem, ale czy jest to ekonomiczne mieć włączony grzejnik na całą noc? Prawdopodobnie nie.

Druga- obniżenie temperatury w pomieszczeniu. Nie jest to metoda, która jest komfortowa dla Ciebie. Chcesz żyć w zimnym pomieszczeniu?

Trzecia – zmniejszenie ilości wilgoci w powietrzu. To rozwiązanie jest najbardziej praktycznym i to ma sens. Jeśli chcesz powstrzymać osadzanie się kropli wody na szybie , usuń nadmiar wilgoci z powietrza.

Jak usunąć problem kondensacji w domu ?

To właśnie robi na nas osuszacz . A ponieważ powietrze będzie bardziej suche, będzie też cieplejsze ( mniejsza ilość cząsteczek wody do podgrzania ).

Czy muszę mieć osuszacz w każdym pokoju?

Nie, jeden osuszacz umiejscowiony centralnie wykona zadanie. Wszędzie tam, gdzie umieścisz osuszacz będzie to najbardziej suchy punkt w domu. Nadmiar wilgoci z różnych pokoi będzie migrować w kierunku osuszacza w celu uzyskania równowagi. Osuszacz zasysa powietrze i usuwa z niej nadmiar wilgoci.[/fusion_text]

Related Posts

Dodaj komentarz