Osuszacze domowe, Problem wilgoci

Jaki osuszacz powietrza powinienem kupić ?

Jaki osuszacz powietrza

Jaki osuszacz powietrza powinienem kupić?

Wiele stron internetowych proponuje wiele różnych osuszaczy, ale trudno podjąć decyzję jaki osuszacz powietrza wybrać. Więc czego powinieneś szukać?

Do Mieszkania/ Apartamentu

Prawdopodobnie szukasz osuszacza ponieważ masz problemy z kondensacją podczas suszenia prania wewnątrz mieszkania.

Jeśli powierzchnia nie jest zbyt duża to potrzebujesz małego urządzenia osuszającego, które jest ciche i będzie wystarczające dla osuszania prania.

Więc jaki osuszacz powinienem zakupić?

Meaco 10L jako osuszacz lub Meaco DD8L jeśli trzeba suszyć pranie.

Do Małego domu – 2/3 sypialnie

W istocie Wasze problemy są takie same jak właścicieli małej powierzchni i są szanse, że będzie potrzeba nabycia osuszacza powietrza jak w poprzednim przypadku. Ponieważ dom jest większy, jest prawdopodobieństwo, że będzie w nim więcej ludzi zamieszkiwać, a tym samym będzie generować więcej wilgoci od kąpieli / gotowania oraz mycia.

Ponadto chcesz urządzenie niewielkie i ciche.

Więc który pochłaniacz wilgoci powinieneś kupić?

Osuszacz powietrza Meaco 10L lub Meaco DD8L jeśli trzeba suszyć pranie.

Do większego domy – 3 sypialnie i więcej

Prawdopodobne jest, że suszenie prania nie jest największym problemem. Można mieć problem z pojedynczymi szybami lub problemy z kondensacją spowodowane przez gotowanie i mycie w domu. Potrzebny będzie większy osuszacz ze względu na objętość powietrza w domu, ale nadal chcemy jednego – aby nie był głośny.

Jaki wybrać osuszacz powietrza ?

Jeśli dom jest bardo ciepły a miejsce do którego chcesz wstawić osuszacz powietrza nie jest zimne, polecamy Maco 20L. Natomiast jeśli potrzebujesz suszyć duże ilości prania albo dom jest raczej zimny wówczas zalecamy Maco DD8L, który również jest cichy.

Jeśli nadal masz pytanie zadzwoń do nas 058 663 67 68, będziemy szczęśliwi mogąc Tobie pomóc.

A gdy szukasz osuszacza powietrza do innego pomieszczenia, tam gdzie jest niższa temperatura otoczenia (około 15 stopni Celsjusza). Takim pomieszczeniem jest np. : garaż, warsztat, łódź, domek kempingowy, sklep, ogród zimowy…

Każde pomieszczenie z temperaturą poniżej 15 °C niesie ryzyko. Dzieje się tak ponieważ tradycyjne sprężarki w osuszaczach kondensacyjnych mogą ulec oblodzeniu, ponieważ powietrze jest chłodzone wewnątrz osuszacza. Im niższa temperatura otoczenia, tym niższa temperatura wewnątrz osuszacza, zwłaszcza gdy powietrze otoczenia jest poniżej 15 ° C. To dlatego większość osuszaczy kondensacyjnych ma wydajność o połowę mniejszą, gdy pracuje w temperaturze powietrza poniżej 15 ° C, ponieważ zawsze będą potrzebować 30-40 minut na każdą godzinę odszraniania .

Osuszacze kondensacyjne są mniej skuteczne w niskich temperaturach.

Kompresor osuszacza kondensacyjnego wyodrębnia mniej wody z powietrza, jeśli posiada niższą temperaturę wewnątrz. W związku z tym urządzenie jak Meaco 12 LOW, które jest o wydajności 12 litrów na dzień w temperaturze 30 ° C i 80% wilgotności względnej wydobędzie około 2 litrów na dobę, w przypadku stosowania w garażu w temperaturze poniżej 10 ° C. Dla większości garaży będzie to rzeczywiście zadowalające i na pewno wystarczy, aby kontrolować wilgotność względną na rozsądnym poziomie.

Osuszaczom adsorpcyjnym z drugiej strony to nie przeszkadza, czy temperatura wynosi 5 czy 25 ° C. Ich parametry pozostaną takie same bez względu na temperaturę otoczenia. Dlatego osuszacz Meaco DD8L który wyciąga 8 litrów dziennie rzeczywistą wydajność może mieć dwa razy większą w nieogrzewanym garażu niż osuszacz kondensacyjny bazujący na 16 litrowej wydajności na dobę (w 30 ° C i wilgotności 80% rh).

Odprowadzanie wody i energia

Osuszacze  są zwykle samoobsługowe co oznacza, że nie ma konieczności nadzorowania ich pracy. Trzeba natomiast opróżniać zbiornik na wodę, bo gdy ten się napełni osuszacz się wyłączy. Istnieje możliwość podłączenia ciągłego odprowadzania wody, dzięki czemu nie trzeba się martwić o opróżnienie pojemnika (który wypełnia się każdego dnia). Dodatkowo funkcja auto-restart jest po to, że jeśli masz chwilowy brak prądu, osuszacz znów zacznie działać w trybie w którym działał wcześniej.

Więc co kupić?

Jeśli masz potrzebę używania osuszacza w pomieszczeniu, gdzie jest niższa temperatura możesz kupić osuszacz kondensacyjny lub osuszacz adsorpcyjny. Osuszacz powietrza Meaco 20 Low jest osuszaczem kondensacyjnym, oraz posiada auto-restart po awarii zasilania, a zatem mogą być pozostawione bez nadzoru.

Meaco DD8L jest urządzeniem osuszającym specjalnie zaprojektowanym tylko dla tych rodzaju pomieszczeń, gdzie temperatura wewnątrz jest poniżej 15 ° C.

Related Posts

Dodaj komentarz