Drodzy użytkownicy Meaco!

Bardzo nam zależy żebyście cieszyli się z urządzeń Meaco przez bardzo długi czas.

Chcemy udzielić kilku bardzo łatwych wskazówek jak dbać o urządzenie by odwdzięczyło się Tobie nienaganną pracą przez jak najdłuższy czas.

Jak dbać o osuszacze powietrza Meaco

Każdy osuszacz ma z tyłu na plecach plastikowy filtr powietrza, w zależności od użytkowania trzeba go myć pod bieżącą wodą i po wysuszeniu zakładamy go z powrotem.

Jak często należy go myć? Jeżeli urządzenie pracuje codziennie to przynajmniej raz w tygodniu. Jeżeli masz zwierzęta w domu to jeszcze częściej – dwa, trzy razy w tygodniu.

Jeżeli używasz osuszacza z filtrem HEPA, należy zwrócić uwagę na jego kolor, jeśli zmieni kolor z białego na szary lub żółty konieczna jest jego wymiana na nowy. Jeżeli nie masz nowego filtru hepa to lepiej jak urządzenie będzie pracować tylko z plastikowym filtrem wstępnym. Możemy trochę przedłużyć żywotność filtra hepa systematycznie odkurzając go odkurzaczem, nie wolno go czyścić wodą bo ulegnie zniszczeniu.

Gdy wyjmiemy z osuszacza filtry do czyszczenia warto delikatnie przejechać odkurzaczem ze szczotką po lamelach metalowych by usunąć resztki zabrudzeń. I użyć suchej szmatki do przeczyszczenia ewentualnych zabrudzeń

Jak dbać o wentylator Meaco

Wiatrak w wentylatorach dość szybko ulega zbrudzeniu. Nie czyszczenie łopatek może doprowadzić do drgań wentylatora. Do czyszczenia wiatraka najlepszym, najwygodniejszym i najszybszym rozwiązaniem będzie użycie sprężonego powietrza. Dozowniki sprężonego powietrza można kupić w dowolnym markecie budowlanym.

Jak dbać o oczyszczacz powietrza Meaco

W przypadku użytkowania oczyszczaczy powietrza zasada jest podobna jak przy konserwacji osuszacza. Należy dbać o filtry oraz o drożność dopływu powietrza.

Systematycznie odkurzaj całą obudowę odkurzaczem ze szczotką. Filtr należy wymienić gdy zmieni kolor z białego na szary lub żółty.

Wiemy, że najlepszym miejscem do postawienia oczyszczacza powietrza jest podłoga. Pamiętaj jednak, że oczyszczacz wówczas zbiera zanieczyszczenia także z podłogi, przez co filtry szybciej ulegają zużyciu. Jeśli możesz użyj podwyższenia na którym postawisz swój oczyszczacz.

W razie wątpliwości zachęcamy do kontaktu z nami a dołożymy wszelkich starań by urządzenie służyło Tobie jak najdłużej !