Historia Zambezi

Osuszacz Meaco DD8L Zambezi jest inny niż pozostałe osuszacze produkowane na świecie i ustanawia nowe standardy w branży osuszaczy stworzonych do pracy i dopasowanych do potrzeb użytkownika. Maszyna jest naprawdę wyjątkowa, poniżej znajduje się historia jej powstania.

Chociaż osuszacze odgrywają bardzo ważną rolę w poprawie jakości powietrza w twoim domu, a te z kolei może mieć duży wpływ na jakość życia twojej rodziny, to nie są jednak najpopularniejszym produktem !

Założyciel Meaco Chris Michael , gdy był na targach w Berlinie we wrześniu 2014 r. wpadł na pomysł, że Meaco powinno wyprodukować osuszacz ze środkiem pochłaniającym wilgoć, który byłby symbolem jakiegoś zwierzęcia , po to aby uczynić je bardziej interesującym i nadać maszynie charakteru. Przeszedł przez wszelkiego rodzaju zwierzęta, pingwiny, niedźwiedzie polarne, wieloryby, delfiny itp., Ale zatrzymał się na słoniu, ponieważ podobało mu się zdjęcie słonia obok wodopoju w dziczy . …”Wyobraziłem sobie wtedy jak dużo wody potrzebuje słoń by przetrwać. Obraz ten odzwierciedlał poziom wody w osuszaczu rosnący lub opadający w zależności od tego, czy zbierał on wodę, czy nie .

Kiedy już zdecydowałem się na słonia, wiedzieliśmy, że musimy zrobić coś, aby pomóc w ratowaniu słoni na wolności … “

Dzięki współpracy z Davidem Shepherd z Wildlife Foundation (DSWF) , która wspiera sierociniec dla słoni w Zambezi , mógł powstać projekt dofinansowania słoni .

Następnym krokiem było dodanie słonia do osuszacza, aby nadać maszynie charakteru. Inżynierowie z Meaco zasugerowali się młodym słoniem o imieniu Zambezi, który ma charakterystycznego mohikana na głowie i bardzo bezczelną osobowość.

Jednym z jego zwolenników jest artysta przyrody Jonathan Truss, który był poprzednim laureatem nagrody BBC Wildlife Artist of the Year Award,. Namalował on wspaniałe karykatury Zambezi do wykorzystania w osuszaczu.

Narysował dwie wersje, jedną był szczęśliwy Zambezi, który pokazuje, kiedy osuszacz zbiera wodę, i smutny Zambezi, gdy nie ma nic do roboty. Można to zobaczyć na wyświetlaczu osuszacza, gdy urządzenie jest włączone…”

I tak oto powstał osuszacz z osobowością, który wspiera osierocone słonie. Za każdy sprzedany na świecie Osuszacz Zambezi, 2 funty przekazywane są na cele charytatywne w celu wsparcia pracy fundacji Davidem Shepherd Wildlife Foundation.