Bez kategorii

Sezon pylenia roślin. Czy osuszacz może pomóc alergikom ?

sezon-pylenia-roślin

Sezon pylenia roślin – jaki osuszacz powietrza wybrać ?

Dla wielu alergików nie mamy dobrych wiadomości !

Sezon pylenia roślin 2020 już się rozpoczął. W tej chwili są to niskie stężenia pyłku leszczyny oraz olszy, ale z pewnością z każdym dniem poziom pylenia wzrasta.

W zachodniej najcieplejszej części Polski najszybciej zaczyna się pylenie drzew i traw. Prawdopodobnie już po kilku dniach do dwóch tygodni już cała Polska jest objęta pyleniem roślin. Szczególnie odczuwają to osoby z alergiami na pyłki drzew oraz traw. Niestety okres pylenia zaczyna się na koniec stycznia i trwa aż do października. Czyli przez większą część roku. Zazwyczaj alergicy są uczuleni na kilka rodzajów pyłków traw lub drzew. I uciążliwości mogą trwać z niewielkimi przerwami przez kilka miesięcy.

Co roku na przełomie lutego / marca wrasta liczba klientów poszukujących osuszacza powietrza, który pomoże nie tylko w usuwaniu wilgoci, pleśni ale również pyłków  roślin!

Czy możemy się skutecznie bronić w swoim domu przed alergenami?

Oczywiście, że tak!!!

Seria Meaco Platinum, w skład ich wchodzą Meaco 12 low oraz Meaco 20 low. Gama stworzona z myślą o osobach zmagającymi się z różnego typu alergiami.

Osuszacze te są wyposażone w filtr wstępny a następnie w filtr Hepa. Filtr jest na tyle gęsty, że w znacznym stopniu oczyści powietrze i uwolni nas od nieprzyjemnych skutków alergii. Filtry Hepa do osuszaczy Meaco spełniają międzynarodowe normy, co zapewnia, że wyłapują z powietrza 99,97 % cząstek o rozmiarze 0.3µm lub większe. Są to najwyższej jakości filtry stosowane w osuszaczach powietrza!

Jak jeszcze możemy chronić siebie i swój dom? Jakich zasad przestrzegać przed alergenami?

Oto kilka ciekawostek!

Za oknem piękna pogoda, która wręcz zachęca by wystawić pranie na balkon lub taras. Zanim to zrobisz sprawdź jaki jest poziom alergenów i czy przypadkiem Ty lub domownicy nie jesteście alergikami na alergen występujący w danym okresie w powietrzu. Alergeny z pylących roślin są nie zauważalne dla oka. Pyłki przylegną do schnącego prania na dworzu i w ten sposób wprowadzimy je do swojego mieszkania.

W piękny dzień, wietrzmy mieszkanie ale alergicy muszą uważać na pyłki! Pamiętaj wystarczy kwadrans w ciepłe dni aby skutecznie przewietrzyć pokój. Okno otwórz na oścież, nie uchylaj go ( zimą w ten sposób wyziębisz pokój, nie spowoduje to wymiany powietrza). W okresie jesienno – zimowym wystarczą dwie minuty wietrzenia. Po przewietrzeniu pomieszczenia włącz osuszacz Meaco 12 low lub 20 lowz filtrem hepa i włącz funkcję oczyszczania powietrza. Większość pyłków zostanie na filtrze hepa.

Jeżeli masz alergie na roztocza! Utrzymuj odpowiedni poziom wilgoci w przedziale 40-55 % i dbaj o odpowiednią temperaturę 18-22 C w mieszkaniu. Roztocza rozmnażają się przy wysokiej temperaturze i wysokiej wilgotności powietrza. Wietrz mieszkanie! Roztocza nie lubią wymiany powietrza!

Poniżej kalendarz pylenia roślin w Polsce

RodzajIIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXIINatężenie
Brzoza++++++++++
Bylica++++++++++
Leszczyna+++++++
Topola++++++
Dąb+++++++
Szczaw+++++++
Komosa+++++++
Olsza++++++++++
Jesion+++++
Babka+++++++++++
Pokrzywa++++++++++++++
Trawy+++++++++++++++
Alternaria++++++++++++++++++++++

 

Legenda:

Niskie pylenie +

Średnie pylenie ++

Wysokie pylenie +++

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *