Problem wilgoci

Czym właściwie jest wilgoć w domu

[fusion_text]Zapach stęchlizny i obrażenia, które może spowodować zbyt wysoka wilgoć są bardzo poważne. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, dzięki którym dowiesz się, jak skutecznie pozbyć się nadmiernej wilgoci. Jeśli masz do nas pytania napisz na info@meacopolska.pl . Szybko doradzimy

Wilgoć oznacza różne rzeczy dla różnych ludzi

Wilgocią może być zapach stęchlizny w powietrzu, ciemne plamy pojawiające się na ścianach, zimne w dotyku ściany, brązowe plamy na podłodze, ścianach lub suficie lub kondensacja.

W zasadzie istnieją trzy typy wilgoci :

1. Kapilarne podciąganie wilgoci
2. Przecieki wody lub nieszczelności rur
3. Kondensacja

Ciemne plamy pojawiające się na ścianach, zimne w dotyku ściany.
Powyższe zjawisko zazwyczaj występuje do około jednego metra od ziemi i tylko na ścianach, które są w kontakcie z podłożem (mogą to być ścianki wewnętrzne, jak i zewnętrzne). Nazywamy to podciąganiem kapilarnym wody (inaczej podciąganiem wilgoci) i jest spowodowane przez wadliwe izolacje przeciwwilgociowe budynku , powoduje to, że fundamenty mają styczność bezpośrednio w glebą.

Mury zasysają wodę, i to powoduje, że na ścianach pojawiają się wilgotne ślady. Powinieneś skontaktować się z firmą która odbuduje lub naprawi istniejącą izolację przeciwwilgociową Twojego budynku. To wiążę, ze się z pracami remontowymi i sporymi nakładami finansowymi. W międzyczasie osuszacz może osuszać powietrza w pomieszczeniu, to będzie oznaczać, że wilgoć podciągana przez mury będzie na bieżąco odprowadzana z powietrza . Choć ściana nie przestanie chłonąć wody z gleby , osuszacz pomoże na bieżąco kontrolować poziom wilgoci w pomieszczeniu , aż do czasu naprawienie izolacji przeciwwilgociowych budynku .

Jeżeli brązowa plama  pojawia się na środku ściany, lub na ścianie która nie jest w kontakcie z ziemią.
Będzie to oznaczać , że jest gdzieś nieszczelna rura wymagająca natychmiastowej interwencji hydraulika . Należy znaleźć miejsce wycieku , co czasem trwa bardzo długo, bo wymaga specjalistycznych urządzeń pomiarowych . Jeśli szybko  nie zapobiegniesz dalszemu wyciekaniu wody , mogą powstać bardzo poważne szkody wtórne grożące nawet zawaleniem się sufitu . Pracujący w pomieszczeniu osuszacz ciągle odprowadza z powietrza wodę, to może pomóc opóźnić wyrządzenie jeszcze większych szkód .

Zagadnienia dotyczące kondensacji znajdziesz TUTAJ

Nieprzyjemny zapach stęchlizny w powietrzu

Jak tylko obniżysz wilgotność powietrza w pomieszczeniu nieprzyjemny zapach powinien zniknąć. Istotne jest, aby usunąć przyczynę jak najszybciej, ponieważ zarodniki pleśni i grzybów znajdujące się w powietrzu są bardzo szkodliwe dla zdrowia .

Rozwiązanie

Niezależnie od przyczyny występowania problemu wilgoci, osuszacz może albo rozwiązać problem całkowicie, lub obniżyć i kontrolować jej nadmiar do czasu, gdy awaria nie zostanie usunięta.[/fusion_text]

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *